Vi är Collett

FÖRSÄLJNING: Vi hjälper dig att välja rätt svets

Vi har sålt svetsutrustning i mer än tjugo år och har en gedigen kunskap om de olika leverantörerna på marknaden. Därför är vi stolta över att idag kunna erbjuda produkter av de mest välkända märkena. Det gör att vi kan hjälpa dig hitta en utrustning som passar just dina behov. Slå en signal till någon av oss, så berättar vi mer.

Johan Collett

försäljning, vd
Tel +46 (0) 8 732 82 22
Mobil +46 (0) 70 762 03 29
E-post johan@collett.se

Robert Wallin

försäljning
Tel +46 (0) 8 732 82 22
Mobil +46 (0) 70 415 97 83
E-post robert@collett.se

Peter Naesenius

försäljning
Tel +46 (0) 8 732 82 22
Mobil +46 (0) 70 482 80 90
E-post peter.n@collett.se

Håkan Rutqvist

försäljning
Tel +46 (0) 8 732 82 22
Mobil +46 (0) 70 797 60 65
E-post hakan@collett.se

Harry Välimäki

försäljning
Tel +46 (0) 8 732 82 22
Mobil +46 (0) 70 754 72 62
E-post harry@collett.se

Jakob Rutqvist

logistik, försäljning
Tel +46 (0) 8 732 82 22
Mobil +46 (0) 73 566 21 00
E-post jakob@collett.se

SERVICE: Konsten att hålla tekniken på högsta nivå

Tack vare Colletts höga tekniska kompetens klarar vi att utföra validering av avancerad svetsutrustning. I vår egen verkstad servar och reparerar vi också dina maskiner. Våra tekniker kan allt som är värt att veta om svetsutrustningar. Enklare frågor kan vi även lösa direkt på telefon, eller så kommer någon av våra fyra servicebilar ut till dig och reparerar maskinen på plats. Kontakta någon av oss för svetsmaskinservice i världsklass!

Jörgen Ullenius

service
Tel +46 (0) 8 732 82 22
Mobil +46 (0) 70 729 30 64
E-post service@collett.se

Jonas Ericsson

service
Tel +46 (0) 8 732 82 22
Mobil +46 (0) 70 723 05 50
E-post service@collett.se

Leon Lin

service
Tel +46 (0) 8 732 82 22
E-post service@collett.se

EKONOMI: God administration får saker att fungera

Collett är ett familjeägt företag som lyckats växa utan att dra på sig onödig kostnader. Det är förklaringen till att vi kan erbjuda hög kvalitet och service till mycket konkurrenskraftig priser.

Peter Collett

ekonomi
Tel +46 (0) 8 732 82 22
E-post peter@collett.se

Charlotte Löfberg

ekonomi
Tel +46 (0) 8 732 82 22
E-post charlotte@collett.se